Nowak Stairs

Schody Dywanowe

To jedyne schody z naszej oferty które są wykonane w całości tylko z drewna. Drewno to materiał ciepły i przyjemny. Łatwość obróbki sprzyja w dbaniu o dopracowaniu każdego detalu. Schody dywanowe są wykonane w pełni z litego drewna, zaś element konstrukcyjny stal. Mogłoby się wydawać że schody dywanowe mają jeden charakter , nic bardziej mylnego. Kwestia leży w detalu i sposobie wykończenia. Natomiast dodatek jakim jest balustrada potrafi zupełnie odmienić ich styl.

 

 

Schody dywanowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w mieszkaniu bardzo cenią sobie przestrzeń. Dzięki nim wnętrze sprawia wrażenie większego i bardziej przestronnego, zyskuje też sporo cennego miejsca. Charakterystyczną cechą schodów tego typu jest brak policzków zwanych również wangami i innych rodzajów widocznych mocowań. Dzięki stopniom i podstopniom o tej samej grubości zyskujemy efekt płynnego przejścia między poszczególnymi stopniami. Jeżeli nie mamy możliwości zakotwienia się w ścianie możemy wykonać podwieszenie schodów do stropu z wykorzystaniem linek lub rurek.

 

 

Wykorzystujemy zarówno drewno krajowe (dąb, jesion czy wiąz) jak i egzotyczne (merbau, amazaque, palisander, orzech amerykański). Najmniejsza możliwa grubość stopni, które wykonujemy to 80 mm. Dzięki zwiększonej ilości klejeń, trzywarstwowej powłoce lakierniczej i materiałów najwyższej jakości nasze schody są dużo bardziej wytrzymałe.

 

 

Ściana, na której będziemy montować schody powinna mieć co najmniej 24 cm, ale dzięki naszym technologiom jesteśmy w stanie montować również na cieńszych ścianach, nawet tych gipsowych. Wymaga to jednak odpowiednich przygotowań i dokładnego zaplanowania działań. Całość montujemy za pomocą autorskiego rozwiązania, opartego na systemie rurowo-gumowym.

 

 

Ze schodami dywanowymi dobrze współgrają balustrady wykonane z drewna, szkła lub stali nierdzewnej. Najczęściej jednak wykonujemy balustrady szklane co widać na naszych realizacjach. Do balustrady szklane możemy wykonać dedykowane mocowanie ze stali nierdzewnej lub węglowej.